Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis paní Vojtekové.

20. 06. 2015 8:00:25
Vážená paní Vojteková, mohu Vás ujistit, že žádná občanská válka v Německu nehrozí. (1)Pár intelektuálně zaostalých sice demonstrují, občas něco zapálí ale to není ani zdaleka žádná předzvěst občanské války.

Tudíž nic jak obyčejná propaganda smíšená s patologickou hysterií. Jeden fakt ale na počátek: Moc mezi lidi nechodím, mám zdravotní problémy, ale kam se podíváš, všude nějaký cizinec. V celku přívětiví lidé. Kdyby všichni cizinci odešli z Německa, pak nevím, kam bych chodil na kebab či lamacun, kdo by mně ošetřoval v nemocnici, doručil poštu či objednané zboží, kde bych nakoupil čerstvou zeleninu, nechal opravit šatstvo, nechal ho vyčistit, kdo by seděl v kase v supermarketu, kam bych chodil na pizzu či dobrý zmrzlinový pohár. O čínské restauraci ani nemluvě. Imigranti jsou dnes prakticky všude.

Problém antipatií vůči cizincům spočívá ne v případech, kdy cizinci žádají o azyl, ale v případech, kdy profesionální bandy z východních zemí EU pořádají loupeživé výpravy do SRN. Kradou auta, vylupují byty, přepadávají lidi na ulici. Specializují se na staré a nemocné. To zde kdysi nebylo. Situace je tak vážná, že se na venkově formují občanské hlídky. Z východních zemí EU přišli lidé, kteří pěstují stejný životní styl, jak jej známe z ghet v ČR. Jedná se tudíž o jakýsi export v rámci EU, mimo jiné také z České Republiky. To k sympatiím určitě nevede. To je hlavním důvodem k růstu nacionalismu, u některých až k šovinismu. Obyčejný člověk příliš nerozlišuje.

"Co přinese budoucnost nelze s určitostí říci, ale co bezpečně známe, je minulost. Problémem je narůstající šovinismus. Onehdy jsem četl Písně kosmické od Nerudy. Udělalo se mi jednoduše zle. Tak šovinistické texty jsem už dlouho nečetl. Zhnusen jsem ten škvár odložil. To lze říci i o K.H. Borovském a ostatních buditelích také. Když se Praotec Čech vydrápal na horu Říp a viděl zemi oplývající mlékem a strdím, potom viděl krajinu, kterou obhospodařovali tehdejší germánské kmeny. Historicky je tudíž prokázané, že už tehdy šlo o etnickou čistku, která se dočkala smutného opakování v roce 1945. Jestliže procítěně zpíváte kde domov můj, pak tento leží někde mezi Volhou a Uralem, později v oblasti Dněpru. Historicky vzato jste emigrantka, nenávidějící ty současné. Čeští buditelé byli zaslepení šovinisté bez širšího politického rozhledu. Zřejmě se tyto tendence nesou až do dnešní doby. S určitou formou šovinismu se lze současně setkat i v Německu. Je ale skrytá a projevuje se šikanováním na úřadech, hlavně v zaměstnání. Evropský šovinismus je neblahým dědictvím napoleonských válek. Navenek se nyní projevuje euroskepticismem.

Generelně lze říci, že migrace obyvatelstva byla , jest a bude. Je dána rozdílným potenciálem životní úrovně. Čím je tento větší, tím intenzivnější je proud emigrantů. To lze velmi dobře vidět na hranici mezi Mexikem a USA. Na jedné straně chudo až černo, na druhé straně plot jak za doby socialismu. Inu hranice něje korzom. Co zcela neberete v úvahu je skutečnost, že po léta až do roku 1998 existovala poměrně silná emigrace na západ. (Masovou emigraci za dob první republiky a to z hospodářských důvodů jste zcela pominula.) Sám jsem byl toho přímým svědkem. Tehdy měl západ speciální program na přijímání emigrantů ze soc. zemí. Jednalo se především o USA, Kanadu a Austrálii. Cílem bylo odčerpat kvalifikované pracovní síly. Žádná západní země nikdy nevydala žádného emigranta zpět. (Zapomněla jste, že více jak jak 90% imigrantů dnes bude posláno zpět.) Drtivá většina Čechů odešla pouze proto, že si chtěli zvýšit životní úroveň. Někteří leželi celý den v posteli a občas zvedli ruce s prohlášením, že tyto již nebudou nikdy pracovat, neboť na západě ještě nikoho nenechali zemřít hladem. Jeden řezník se v Traiskirchenu chlubil, kolik tisíc vydělal měsíčně na podvodech při prodeji masa s tím, že daleko předčil svého otce, který vedl lahůdkářství. Jeho nástrojem korupce bylo dobré, vybrané maso a hlavně játra, což mu zajišťovalo beztrestnost. Byl přesvědčen, že na Západě se bude mít ještě lépe. Když nabídl ve Vídni majiteli restaurace, že naporcuje řízky na místo předepsaných 200 150 gramů, tak ho málem vyhodil, čemuž se značně divil. Jeho dopisy z Kanady byly potom dost zoufalé. Politické motivy tehdejších emigrantů byla tehdy pouze kamufláž. Ale ještě jedna historická skutečnost: po Druhé světové válce přišlo do Německa několik milionů válečných utečenců a etnických vyhnanců. Byli násilně ubytováni do rodin, neboť Německo bylo celkově rozbombardováno. Mí příbuzní dodnes vzpomínají, jak byli až nepřátelsky přijati. Vše se časem urovnalo a bez občanské války.
Závěr

Na místo hysterických výlevů by jste se měla zabývat řešením problému. V prvé řadě je nutno si uvědomit, že většina uprchlíků pochází z oblastí, kde Západ vede, nebo vedl přímo, či nepřímo válečné operace. Česká republika se servilně účastní. Kdo bombarduje a střílí, iniciuje vnitřní rozvrat, musí se postarat o válečné uprchlíky, které tak říkajíc vyrobil sám. Takže přestaňme nesmyslně střílet a rozvracet nepohodlné vládní systémy a lidé nebudou mít potřebu utíkat. Přestaňme si programově vyrábět nepřátele, Rusko je toho zářným příkladem. Začněme investovat a ne vykořisťovat rozvojové země. Najdou-li lidé doma práci, která je uživí a zvýší si tím životní úroveň, potom je do ciziny nic nepotáhne. Korupce v rozvojových zemích nesmí být nástrojem podnikatelských praktik nadnárodních korporací a součástí politiky západních vlád. Musí být prohlášena za zločin proti lidskosti. Stát se musí starat o vznik nových pracovních míst. Drtivá většina antipatií vůči cizincům spočívá v konkurenci na pracovním trhu. Zde se rýsují dlouhodobé problémy. Hlásí-li se na stejné místo Ali a Hans, pak zaměstnavatel příjme Hanse a Aliho odmítne. Průzkumy v Německu toto jednoznačně potvrzují. Já jsem s tím měl víc jak trpké zkušenosti. Sám jsem to zažil na vlastní kůži. Ali musí napsat několikanásobně více žádostí o místo, než náš Hans. Výsledkem je pocit diskriminace, časem rezignace a pád do sociální sítě. Zde je jen krůček k radikalizaci. Takže ne ti co k nám přicházejí, ale my sami jsme příčinou přílivu imigrantů a z toho vznikajících sociálních problémů. A proto pouze my můžeme tento problém vyřešit, jak uvedeno výše.

S přátelskými pozdravy

J.P.Kroupa

(1) http://vojtekova.blog.idnes.cz/c/432974/Nemecko-na-pokraji-obcanske-valky.html

Autor: Přemysl Jan Kroupa | sobota 20.6.2015 8:00 | karma článku: 14.21 | přečteno: 1544x


Další články blogera

Přemysl Jan Kroupa

Vyslechněme obě strany.

Tato zásada je pevně zakotvena všude tam, kde lze jen v náznaku nalézt alespoň stopy základního smyslu pro spravedlnost s cílem neublížit nevinnému.

19.11.2016 v 8:07 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 409 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Klaus- Konvičkův syndrom.

Český národ trpí nesamostatností a stupidním diktátem EU, který nebere zřetel na zájmy členských států. To se týká zejména problematiky imigrace z muslimských zemí.

4.6.2016 v 7:58 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 837 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Pražská kavárna, sluníčkáři a spol.

Ve Spolkové Republice Německo vznikla nová politická strana pod názvem AfD. Jejím hlavním tématem je ostré odmítnutí přílivu migrantů do spolkové republiky.

14.5.2016 v 8:00 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Budeme pracovat až do smrti?

Česká a s ní celá evropská populace stárne spolu s prognózami, že populace v aktivním věku neuživí stále rostoucí a déle žijící populaci lidí v důchodovém věku.

2.4.2016 v 7:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 625 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 5/7

Mesiášova Tóra, to je náplní následujícího článku a k tomuto tématu také přistupuje Horské kázání. 22 LK 4,32). vyvolení Dvanáct a podobenství.

24.2.2018 v 3:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Dobro trousí, svobodu rdousí

Zase chválím ohebnou češtinu a pana senátora Kuberu, jež se nebojí pojem „dobrotrus“ použít. Je to výraz možná i neuctivý, ale není vulgární. Navíc je jednoduše definovatelný.

23.2.2018 v 20:21 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 509 | Diskuse

Robert Troška

Postoj k EU: V užším jádru nebo Czexit?

V poslední době se v médiích střetávají zastánci užší integrace EU se stoupenci Czexitu. Bude muset česká společnost odvíjet své další úvahy jen v těchto dvou krajních polohách? Existuje ještě další možnost?

23.2.2018 v 20:16 | Karma článku: 16.97 | Přečteno: 275 | Diskuse

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 4/7

Tento článek je věnován problematice zvěstování Božího království, které bylo ústředním tématem Ježíšových kázání a skutků.

23.2.2018 v 19:03 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 122 | Diskuse

Jaroslav Forman

Švestky a motorka

„Tý jo, to vypadá jako má mašina!“ blesklo mě hlavó, když už sem dojížděl na picyklu v pátek z hokny dom. Bylo to Piaggio, ale nějaky divny. Stálo to u pravýho rantlu mezi dalšima kárama, tak sem zahamoval.

23.2.2018 v 11:17 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 577 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1280
Caveat venditor (Prodávající by měl dát pozor. ) Odpovědnost za vlastnosti prodávaného zboží nese prodávající. To platí nejen v ekonomii, ale i v politice.




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.