Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis panu Radimu Valenčíkovi(1)

5. 09. 2015 8:21:07
Vážený pane Valenčíku, četl jsem Váš níže uvedený článek. Při čtení Vašeho článku lze nabýt dojem, že každý utečenec, přicházející do EU je něco jako obtížný hmyz.

To je pouze povrchní pohled na věc. Mám dlouhodobé zkušenosti s Muslimskou komunitou. Jsou to v drtivé většině milí, vstřícní lidé. Jsou pohostinní, nepijí, nekradou, což je očividně český národní sport, nehrají hazardní hry, ctí otce svého a matku svou. Mají úžasný smysl pro rodinu. Pomáhají sociálně slabým. Zajisté Vám uniká, že čím více je muslim nábožensky založený, tím více a přísněji dodržuje výše uvedená pravidla. Jejich porušení je pro něj haram, to jest hřích.

Píšete o řadě trestních činů, kterých se mají muslimové dopouštět. Každé právo každého státu sankcionuje trestné činy. Kdo se jich dopustí, musí počítat se sankcemi. O tom jste se jaksi nezmínil. Vpády lupičů a vykrádačů bytů z křesťanské části východní Evropy také patří do kategorie cizinecké zločinnosti a co do četnosti daleko převyšují trestnou činnost muslimů.

Nejlepší pohled na věc je tehdy, kdy si položíme otázku: Co bych dělal na jejich místě kdybych žil v jejich podmínkách? Co by jste dělal, jestliže by jste musel žít v zemi, kterou zcela zničily západní země protože nebyla dostatečně kooperativní v otázce jejich mocenskohospodářských zájmů ?, Co by jste dělal, jestliže by Vám padaly na hlavu bomby pouze proto, že Rusové mají v Sýrii vojenskou základnu? Co by jste dělal, kdyby Vaše nezletilé děti musely pracovat v kamenolomu, plácat cihly z bláta, těžit prvky vzácných zemí či diamanty ve štolách, do kterých by nikdo dobrovolně nevlezl, či sbírat kakaové body, protože je nemůžete uživit? Co by jste dělal, když jako rybář by jste musel paběrkovat na smetišti, protože vám západní země vylovily všechny ryby nebo musel kupovat napůl zkažené maso, protože západní jatka vyřežou prsní řízky a zmražený zbytek prodají do Afriky a tím zničili vlastní chov drůbeže, stejně tak zničili vývozem starého šatstva vlastní textilní průmysl? Prostě Vás připravili o vlastní existenci? Žil v zemi, která doslova plave na naftě a přitom neměl co do huby? Vašemu dědovi usekli ruku protože nesplnil normu ve sběru kaučuku a jako odškodné plundrujete nerostné bohatství mé země dodnes. (Kongo) Krávu mi nemůžete koupit, kde by se pásla, když pozemky vlastníte vy a pěstujete na ní růže pro vlastní potřebu. (Kenia). Zcela nepochybně by jste udělal to, co vyčítáte imigrantům: Sbalil všech pět švestek a šel za lepším.

Odpověď imigranta je tudíž jednoduchá: Jsem vybombardovaný,žiji v nepředstavitelné bídě v důsledku vaší hospodářské politiky, chamtivosti vašeho soukromého kapitálu. Vyvezli jste váš pauperismus devatenáctého století do našich zemí, plundrujete naše přírodní bohatství, ničíte nás válkou když prosazujete vaše zájmy v naší zemi. Žijete celá staletí na náš účet. Navíc nám násilím vnucujete váš životní styl, a politický systém, který je v rozporu s naší tradicí. Přišel jsem si vzít část toho, o co jste mě léta okrádali, přišel jsem k vám, protože jste válkou zničili mou zemi a spojili jste se s těmi, kteří vám v tom pomáhají. Kde je vaše křesťanské miluj bližního svého jako sebe samého? Jako správní křesťané by jste na místo nářku nad tím že jsme přišli měli bít se v prsa a přiznat vinu: mea culpa, mea maxima culpa..

Závěr Vaší úvahy je poněkud povzbudivější.

Zde bych ještě doplnil. Zásadní vinu na současné situaci nenesou ti, kteří do EU přicházejí ale ti, kteří po celá desetiletí plundrují přírodní bohatství zemí Blízkého Východu, Afriky a dalších rozvojových zemí .Vinu neseme všichni, neboť jsme příliš dlouho zavírali před chudobou a zločineckou politikou oči. Vinu neseme sami, neboť po celá desetiletí svobodně a demokraticky volíme vlády a politiky, kteří v těchto zavržení hodných praktikách pokračují. Na místo neinteligentní konfrontace, primitivního vykořisťování pod záminkou volného obchodu a hospodářské soutěže se musíme naučit spolupráci a dělbě práce na principu vzájemného respektování.

(1)http://www.novarepublika.cz/2015/09/bezte-se-tem-uprchlikum-podivat-do-oci.html#more

Autor: Přemysl Jan Kroupa | sobota 5.9.2015 8:21 | karma článku: 9.08 | přečteno: 644x


Další články blogera

Přemysl Jan Kroupa

Vyslechněme obě strany.

Tato zásada je pevně zakotvena všude tam, kde lze jen v náznaku nalézt alespoň stopy základního smyslu pro spravedlnost s cílem neublížit nevinnému.

19.11.2016 v 8:07 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 409 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Klaus- Konvičkův syndrom.

Český národ trpí nesamostatností a stupidním diktátem EU, který nebere zřetel na zájmy členských států. To se týká zejména problematiky imigrace z muslimských zemí.

4.6.2016 v 7:58 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 837 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Pražská kavárna, sluníčkáři a spol.

Ve Spolkové Republice Německo vznikla nová politická strana pod názvem AfD. Jejím hlavním tématem je ostré odmítnutí přílivu migrantů do spolkové republiky.

14.5.2016 v 8:00 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Budeme pracovat až do smrti?

Česká a s ní celá evropská populace stárne spolu s prognózami, že populace v aktivním věku neuživí stále rostoucí a déle žijící populaci lidí v důchodovém věku.

2.4.2016 v 7:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 625 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Monika Pilloni

Itálie, antagonistické bomby s hřebíky a střepy: 6 zraněných policistů

Střety a zranění na shromáždění proti ultrapravicové CasaPound v Turíně. Papírové bomby plné hřebíků a střepů. Agresoři ze sociálních center zasáhli agenta policie hluboko do nohy, operován. Zraněno 6 policistů.

23.2.2018 v 20:31 | Karma článku: 32.70 | Přečteno: 1198 | Diskuse

Jan Ziegler

Polské historické zkušenosti velí k opatrnosti před Rusy

Z tohoto pohledu je třeba se dívat i na odstraňování pomníků rudoarmějců v Polsku. Poláci podle krakovského profesora dějepisu Jacka Golubiewskeho vidí v Rusech nikoliv osvoboditele, ale okupanty.

23.2.2018 v 18:26 | Karma článku: 22.46 | Přečteno: 566 | Diskuse

Karel Trčálek

Chcete mít jistotu teplého místečka? Kandidujte do Senátu!

Já už jsem pevně rozhodnutý, že do Senátu na podzim kandidovat budu. Jistota šesti let dobře placeného místečka v Senátu, který nemůže být rozpuštěn ani při konci světa, není vůbec špatná

23.2.2018 v 16:56 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jan Bartoň

Marek Benda řekl možná poprvé pravdu o politice ODS

Na pozadí „nového vývoje“ v jednání o vládě se ve studiu ČT24 v pořadu Události, komentáře objevil Marek Benda. Veřejně přiznal, že ODS neměla zájem o vstup do vlády od vyhlášení výsledků voleb.

23.2.2018 v 8:00 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 4069 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Parlamentem obchází strašidlo, strašidlo referenda

V roce 1992 Klaus palácovým převratem rozbil 3. ČSR a svrhl prezidenta Havla. Potom zkorumpovaný český zbytek federálního parlamentu, přijetím Klausem inspirované ústavy z 1. ledna 1993, vyhlásil vznik první České republiky.

23.2.2018 v 6:34 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 664 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1280
Caveat venditor (Prodávající by měl dát pozor. ) Odpovědnost za vlastnosti prodávaného zboží nese prodávající. To platí nejen v ekonomii, ale i v politice.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.