Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klaus- Konvičkův syndrom.

4. 06. 2016 7:58:29
Český národ trpí nesamostatností a stupidním diktátem EU, který nebere zřetel na zájmy členských států. To se týká zejména problematiky imigrace z muslimských zemí.

To jest důvodem, proč česká hospoda uvažuje nad otázkou:„byli jsme před EU...budeme i po ní? Tyto úvahy jsou typickým příznakem Klaus-Konvičkova syndromu. Ten se manifestuje jako liberálně šovinistická davová psychóza. Nízký horizont šiřitelů zmíněné davové psychózy ukazuje následující pohled do dějin českého státu.
Český stát prakticky nikdy neexistoval jako plně samostatný. Jeho postavení bylo vždy, až na malé výjimky postavením závislého státu, popřípadě státu,včleněného do většího státního, hospodářského celku. Málo kdo si uvědomuje, že tolik oslavovaný Karel IV. byl v prvé řadě římskoněmeckým císařem. Jeho péče se nevztahovala pouze na Čechy, ale celou říši. Tudíž rozkvět Čech byl příčinou jeho sounáležitosti do většího státního celku, Svaté říše římské německého národa. Je dále zcela bez diskuze fakt, že za vysokou průmyslovou úroveň českých zemí vděčí Česká republika hospodářské politice vlády Rakousko-Uherska. Čili Čechy se v rámci Rakousko- Uherska hospodářsky rozvíjely více jak úspěšně. Jestliže pan Masaryk měl prohlásit: byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm, pak jeho politický rozhled byl nulový. Konec tomuto projektu samostatnosti Československa udělala velmi rychle Třetí říše, později SSSR, nyní NATO a globalizovaný kapitál. Příčinou bylo mocensko- hospodářské vakuum po rozpadu Rakousko-Uherska. Česká hospoda, očividně trpící Klaus- Konvičkovým syndromem, manifestujícím se chorobným liberálně orientovaným šovinismem, se očividně, stejně jako pan Masaryk v minulosti, nezajímá, co bude v budoucnu po rozpadu EU.
Nyní k případnému rozpadu EU.

Prý budeme i po EU. Ale v jakém postavení? V prvé řadě se EU nerozpadne zcela. Odpadne-li její východní část, pak se EU očividně ulehčí ve formě úspor do infrastruktur těchto zemí. To bude na druhé straně znamenat finanční ztrátu a chronické podfinancování infrastruktury odtržených států. Navíc všechny pracovní síly, pocházející z odtržených zemí, se stanou hospodářskými imigranty a budou vypovězeny zpět do zemí jejich původu. Díky nesmyslné privatizaci spolu s volným pohybem kapitálu došlo k úplné hospodářské závislosti na zahraničním kapitálu. Z hospodářské závislosti státu na cizím kapitálu se odvíjí i jeho politická závislost. Ta ovšem po rozpadu EU zůstane. Takže čeští nacionalisté budou hospodářsky, sociálně a finančně závislí na řadě států, jejichž egoistické geopolitické zájmy se budou střetávat v hospodářství českého státu a tím i celé společnosti. Vláda takového státu díky finančnímu nátlaku nadnárodního kapitálu, využívajícího korupci spolu s akcemi tajných služeb bude zcela neschopna vézt samostatnou politiku ve prospěch vlastního lidu. Česká samostatnost se stane obětí střetů různých skupin, napojených na zahraniční mocnosti. Stav, který panuje jako výsledek nesmyslné politiky EU v případě Libye, Ukrajiny, či Sýrie může velmi rychle nastat v „samostatných“ Čechách po odtržení od EU. Historická zkušenost a pohled na liberálně orientované světové hospodářství zcela jasně ukazuje, že zárukou rozvoje české společnosti je její začlenění do širšího hospodářsko- politického celku. Konec- konců v globalizovaném světovém hospodářství není žádný stát plně suverénní. Kořenem problému je plně suverénní, nikým nekontrolovaný mezinárodně operující soukromý kapitál, což leží mimo zřetel lidí, trpících Klaus-Konvičkovým syndromem.

Autor: Přemysl Jan Kroupa | sobota 4.6.2016 7:58 | karma článku: 10.28 | přečteno: 837x


Další články blogera

Přemysl Jan Kroupa

Vyslechněme obě strany.

Tato zásada je pevně zakotvena všude tam, kde lze jen v náznaku nalézt alespoň stopy základního smyslu pro spravedlnost s cílem neublížit nevinnému.

19.11.2016 v 8:07 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 409 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Pražská kavárna, sluníčkáři a spol.

Ve Spolkové Republice Německo vznikla nová politická strana pod názvem AfD. Jejím hlavním tématem je ostré odmítnutí přílivu migrantů do spolkové republiky.

14.5.2016 v 8:00 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Budeme pracovat až do smrti?

Česká a s ní celá evropská populace stárne spolu s prognózami, že populace v aktivním věku neuživí stále rostoucí a déle žijící populaci lidí v důchodovém věku.

2.4.2016 v 7:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 625 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Monika Pilloni

Itálie, antagonistické bomby s hřebíky a střepy: 6 zraněných policistů

Střety a zranění na shromáždění proti ultrapravicové CasaPound v Turíně. Papírové bomby plné hřebíků a střepů. Agresoři ze sociálních center zasáhli agenta policie hluboko do nohy, operován. Zraněno 6 policistů.

23.2.2018 v 20:31 | Karma článku: 32.70 | Přečteno: 1201 | Diskuse

Jan Ziegler

Polské historické zkušenosti velí k opatrnosti před Rusy

Z tohoto pohledu je třeba se dívat i na odstraňování pomníků rudoarmějců v Polsku. Poláci podle krakovského profesora dějepisu Jacka Golubiewskeho vidí v Rusech nikoliv osvoboditele, ale okupanty.

23.2.2018 v 18:26 | Karma článku: 22.46 | Přečteno: 568 | Diskuse

Karel Trčálek

Chcete mít jistotu teplého místečka? Kandidujte do Senátu!

Já už jsem pevně rozhodnutý, že do Senátu na podzim kandidovat budu. Jistota šesti let dobře placeného místečka v Senátu, který nemůže být rozpuštěn ani při konci světa, není vůbec špatná

23.2.2018 v 16:56 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 403 | Diskuse

Jan Bartoň

Marek Benda řekl možná poprvé pravdu o politice ODS

Na pozadí „nového vývoje“ v jednání o vládě se ve studiu ČT24 v pořadu Události, komentáře objevil Marek Benda. Veřejně přiznal, že ODS neměla zájem o vstup do vlády od vyhlášení výsledků voleb.

23.2.2018 v 8:00 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 4070 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Parlamentem obchází strašidlo, strašidlo referenda

V roce 1992 Klaus palácovým převratem rozbil 3. ČSR a svrhl prezidenta Havla. Potom zkorumpovaný český zbytek federálního parlamentu, přijetím Klausem inspirované ústavy z 1. ledna 1993, vyhlásil vznik první České republiky.

23.2.2018 v 6:34 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 664 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1280
Caveat venditor (Prodávající by měl dát pozor. ) Odpovědnost za vlastnosti prodávaného zboží nese prodávající. To platí nejen v ekonomii, ale i v politice.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.