Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyslechněme obě strany.

19. 11. 2016 8:07:48
Tato zásada je pevně zakotvena všude tam, kde lze jen v náznaku nalézt alespoň stopy základního smyslu pro spravedlnost s cílem neublížit nevinnému.

Na místo aby česká hospoda si přečetla Korán, alespoň se v náznaku seznámila s jeho obsahem, tak na místo to je slyšet kvákání typu Islám nepatří í do naší křesťanské kultury a podobně. Nepatří? Korán (1)vypovídá zcela něco jiného, než je slyšet z české, ano a to nejen z české hospody.
Jak blízko si stojí křesťanství a islám lze najít v druhé a třetí sůře Koránu.

Zde několik ukázek:
Druhá súra , odstavec 48:Ó děti Izraele ! Myslete na mou milost, kterou jsem vám prokázal a pozvedl jsem vás nad jiné národy.
To se učí děti hned v první hodině křesťanského náboženství.
Jak je Korán úzce spjat s křesťanstvím lze vyčíst:
Třetí súra odstavec 46: Andělé řekli: „Ó Maria, Allah ti dává radostnou zprávu jeho slovy:Jeho jméno má být Messias, Ježíš, ctěný na tomto i budoucím světě, jeden s Bohu blízkých.
Odstavec 49: Bude vás učit Knihu a moudrost a Thora a Evangelium..
Snaha navázat dialog je patrná z odstavce 65: „Ó lide písma(Bible) přijďte na slovo, které je stejné mezi vámi a námi....
Další zmínku najdeme v odstavci 66: Ó lide Písma: proč se přete o Abrahámovi, kdy Thora a Evangelium byly po něm seslány. Cožpak nechcete pochopit?
To by si měli přečíst pánové Konvička, Klaus spolu s panem Zemanem a vůbec v české hospodě! Z uvedeného vyplývá, že Korán a spolu s ním Thora a Bible tvoří jeden soubor monoteistického náboženství a je tudíž součástí, formou křesťanské kultury. Jak může být Islám něco diametrálně odlišného, jestliže uznává Ježíše jako syna božího a věří na neposkvrněné početí jeho matky? Kdy se odvolává na Abraháma, Mojžíše Thoru a Evangelium a víru v jednoho Boha?
Je Islám agresivní a mají muslimové snahu islamizovat křesťanskou Evropu?
Odpověď najdeme ve druhé sůře
Odstavec 191 A bojujte za Allahovu věc proti těm kteří bojují proti vám, ale nepřekračujte míru neboť Allah nemiluje ty nemírné.

192 A zabíjejte je, kdekoliv na ně narazíte a vyžeňte je odtamtud, odkud oni vyhnali vás neboť pronásledování je větší zlo jak zabití. Nebojujte však v blízkosti svaté mešity. Jestli vás napadnou tak bojujte proti nim. To je odplata těm nevěřícím.
193 Když ale odpustíte, potom je Allah vše odpouštějící, milosrdný.
Není třeba se vracet ke křižáckým válkám, reconqistě, stačí připomenout Palestinu, Libyi, Irák, Sýrii, Afghánistán. Nedopouštíme se zločinu proti lidskosti když pod naší patronancí naší spojenci, které podporujeme zbraněmi a vojenskými poradci si počínají tak, jak je možno vidět na snímcích uveřejněných v našich mediích(2)? Kdo je zde terorista?
Jak by se choval český Honza, kdyby mu na jeho vesnici z letadla letícího ve stratosféře, které ani nevidí, sypali na hlavu bomby?

Že chtějí muslimové islamizovat křesťanskou Evropu je výmysl těch, kteří se snaží za každou cenu manipulovat veřejné mínění, šířit strach a obavy.

Odpověď lze najít ve druhé sůře, odstavec 257:
Nebudiž bráněno ve víře, jistě, pravda je přece zřetelně rozlišitelná od omylu. Kdo se tudíž nenechá vést svůdcem a věří na Allaha,ten má jistě silný prostředek který nezná odklon a Allah je všeslyšící a vševědoucí.
To vysvětluje koexistenci různých náboženství v muslimském Španělsku, v dnešním Iráku, Egyptě, Sýrii, a Libanonu.

Závěr

Korán je vysoce kogentní, to jest příkazový. To znamená, že buď budeš konat jak přikázáno nebo skončíš v pekle. To platí i pro výše uvedené citáty.
Česká hospoda by se na místo nadávání a nenávistných mediálních kampaní měla vzdělávat. Pouze vzdělaný člověk je imunní vůči nestoudné propagandě, kterou hospoda tak proklíná.
(1) https://www.alislam.org/quran/Holy-Quran-German.pdf
(2) http://www.spiegel.de/politik/ausland/irak-die-kriegsverbrechen-der-anti-is-koalition-bei-mossul-a-1121579.html

Autor: Přemysl Jan Kroupa | sobota 19.11.2016 8:07 | karma článku: 7.28 | přečteno: 409x


Další články blogera

Přemysl Jan Kroupa

Klaus- Konvičkův syndrom.

Český národ trpí nesamostatností a stupidním diktátem EU, který nebere zřetel na zájmy členských států. To se týká zejména problematiky imigrace z muslimských zemí.

4.6.2016 v 7:58 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 837 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Pražská kavárna, sluníčkáři a spol.

Ve Spolkové Republice Německo vznikla nová politická strana pod názvem AfD. Jejím hlavním tématem je ostré odmítnutí přílivu migrantů do spolkové republiky.

14.5.2016 v 8:00 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Budeme pracovat až do smrti?

Česká a s ní celá evropská populace stárne spolu s prognózami, že populace v aktivním věku neuživí stále rostoucí a déle žijící populaci lidí v důchodovém věku.

2.4.2016 v 7:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 625 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 5/7

Mesiášova Tóra, to je náplní následujícího článku a k tomuto tématu také přistupuje Horské kázání. 22 LK 4,32). vyvolení Dvanáct a podobenství.

24.2.2018 v 3:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Dobro trousí, svobodu rdousí

Zase chválím ohebnou češtinu a pana senátora Kuberu, jež se nebojí pojem „dobrotrus“ použít. Je to výraz možná i neuctivý, ale není vulgární. Navíc je jednoduše definovatelný.

23.2.2018 v 20:21 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 509 | Diskuse

Robert Troška

Postoj k EU: V užším jádru nebo Czexit?

V poslední době se v médiích střetávají zastánci užší integrace EU se stoupenci Czexitu. Bude muset česká společnost odvíjet své další úvahy jen v těchto dvou krajních polohách? Existuje ještě další možnost?

23.2.2018 v 20:16 | Karma článku: 16.97 | Přečteno: 275 | Diskuse

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 4/7

Tento článek je věnován problematice zvěstování Božího království, které bylo ústředním tématem Ježíšových kázání a skutků.

23.2.2018 v 19:03 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 122 | Diskuse

Jaroslav Forman

Švestky a motorka

„Tý jo, to vypadá jako má mašina!“ blesklo mě hlavó, když už sem dojížděl na picyklu v pátek z hokny dom. Bylo to Piaggio, ale nějaky divny. Stálo to u pravýho rantlu mezi dalšima kárama, tak sem zahamoval.

23.2.2018 v 11:17 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 577 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1280
Caveat venditor (Prodávající by měl dát pozor. ) Odpovědnost za vlastnosti prodávaného zboží nese prodávající. To platí nejen v ekonomii, ale i v politice.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.