Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyslechněme obě strany.

19. 11. 2016 8:07:48
Tato zásada je pevně zakotvena všude tam, kde lze jen v náznaku nalézt alespoň stopy základního smyslu pro spravedlnost s cílem neublížit nevinnému.

Na místo aby česká hospoda si přečetla Korán, alespoň se v náznaku seznámila s jeho obsahem, tak na místo to je slyšet kvákání typu Islám nepatří í do naší křesťanské kultury a podobně. Nepatří? Korán (1)vypovídá zcela něco jiného, než je slyšet z české, ano a to nejen z české hospody.
Jak blízko si stojí křesťanství a islám lze najít v druhé a třetí sůře Koránu.

Zde několik ukázek:
Druhá súra , odstavec 48:Ó děti Izraele ! Myslete na mou milost, kterou jsem vám prokázal a pozvedl jsem vás nad jiné národy.
To se učí děti hned v první hodině křesťanského náboženství.
Jak je Korán úzce spjat s křesťanstvím lze vyčíst:
Třetí súra odstavec 46: Andělé řekli: „Ó Maria, Allah ti dává radostnou zprávu jeho slovy:Jeho jméno má být Messias, Ježíš, ctěný na tomto i budoucím světě, jeden s Bohu blízkých.
Odstavec 49: Bude vás učit Knihu a moudrost a Thora a Evangelium..
Snaha navázat dialog je patrná z odstavce 65: „Ó lide písma(Bible) přijďte na slovo, které je stejné mezi vámi a námi....
Další zmínku najdeme v odstavci 66: Ó lide Písma: proč se přete o Abrahámovi, kdy Thora a Evangelium byly po něm seslány. Cožpak nechcete pochopit?
To by si měli přečíst pánové Konvička, Klaus spolu s panem Zemanem a vůbec v české hospodě! Z uvedeného vyplývá, že Korán a spolu s ním Thora a Bible tvoří jeden soubor monoteistického náboženství a je tudíž součástí, formou křesťanské kultury. Jak může být Islám něco diametrálně odlišného, jestliže uznává Ježíše jako syna božího a věří na neposkvrněné početí jeho matky? Kdy se odvolává na Abraháma, Mojžíše Thoru a Evangelium a víru v jednoho Boha?
Je Islám agresivní a mají muslimové snahu islamizovat křesťanskou Evropu?
Odpověď najdeme ve druhé sůře
Odstavec 191 A bojujte za Allahovu věc proti těm kteří bojují proti vám, ale nepřekračujte míru neboť Allah nemiluje ty nemírné.

192 A zabíjejte je, kdekoliv na ně narazíte a vyžeňte je odtamtud, odkud oni vyhnali vás neboť pronásledování je větší zlo jak zabití. Nebojujte však v blízkosti svaté mešity. Jestli vás napadnou tak bojujte proti nim. To je odplata těm nevěřícím.
193 Když ale odpustíte, potom je Allah vše odpouštějící, milosrdný.
Není třeba se vracet ke křižáckým válkám, reconqistě, stačí připomenout Palestinu, Libyi, Irák, Sýrii, Afghánistán. Nedopouštíme se zločinu proti lidskosti když pod naší patronancí naší spojenci, které podporujeme zbraněmi a vojenskými poradci si počínají tak, jak je možno vidět na snímcích uveřejněných v našich mediích(2)? Kdo je zde terorista?
Jak by se choval český Honza, kdyby mu na jeho vesnici z letadla letícího ve stratosféře, které ani nevidí, sypali na hlavu bomby?

Že chtějí muslimové islamizovat křesťanskou Evropu je výmysl těch, kteří se snaží za každou cenu manipulovat veřejné mínění, šířit strach a obavy.

Odpověď lze najít ve druhé sůře, odstavec 257:
Nebudiž bráněno ve víře, jistě, pravda je přece zřetelně rozlišitelná od omylu. Kdo se tudíž nenechá vést svůdcem a věří na Allaha,ten má jistě silný prostředek který nezná odklon a Allah je všeslyšící a vševědoucí.
To vysvětluje koexistenci různých náboženství v muslimském Španělsku, v dnešním Iráku, Egyptě, Sýrii, a Libanonu.

Závěr

Korán je vysoce kogentní, to jest příkazový. To znamená, že buď budeš konat jak přikázáno nebo skončíš v pekle. To platí i pro výše uvedené citáty.
Česká hospoda by se na místo nadávání a nenávistných mediálních kampaní měla vzdělávat. Pouze vzdělaný člověk je imunní vůči nestoudné propagandě, kterou hospoda tak proklíná.
(1) https://www.alislam.org/quran/Holy-Quran-German.pdf
(2) http://www.spiegel.de/politik/ausland/irak-die-kriegsverbrechen-der-anti-is-koalition-bei-mossul-a-1121579.html

Autor: Přemysl Jan Kroupa | sobota 19.11.2016 8:07 | karma článku: 7.28 | přečteno: 412x


Další články blogera

Přemysl Jan Kroupa

Klaus- Konvičkův syndrom.

Český národ trpí nesamostatností a stupidním diktátem EU, který nebere zřetel na zájmy členských států. To se týká zejména problematiky imigrace z muslimských zemí.

4.6.2016 v 7:58 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 841 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Pražská kavárna, sluníčkáři a spol.

Ve Spolkové Republice Německo vznikla nová politická strana pod názvem AfD. Jejím hlavním tématem je ostré odmítnutí přílivu migrantů do spolkové republiky.

14.5.2016 v 8:00 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 1524 | Diskuse

Přemysl Jan Kroupa

Budeme pracovat až do smrti?

Česká a s ní celá evropská populace stárne spolu s prognózami, že populace v aktivním věku neuživí stále rostoucí a déle žijící populaci lidí v důchodovém věku.

2.4.2016 v 7:59 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 632 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lenka Hoffmannová

Očekávání diaspory versus jaká je realita

Cítím ohromnou hrdost, když vidím, co Izrael dosáhl. Ti, kdo kritizují chování Izraelců, neprožili existenciální výzvy, které Izraelci musí zažívat a řešit každý den již 70 let.

17.7.2018 v 7:28 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 89 | Diskuse

Libor Čermák

Cože? Na tábor s keramickým talířem?

"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.

17.7.2018 v 5:44 | Karma článku: 13.79 | Přečteno: 278 |

Václav Dlouhý

A po nás potopa …

V poslední době je to oblíbená politická strategie. Řídí se jí Miloš Zeman, Brusel i Putin. Poslední z jmenovaných však doslova. Alespoň v souvislosti s mnohamiliardovým píár „Mé moderní Rusko „ v podobě fotbalového MS.

16.7.2018 v 20:32 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 256 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rovnoprávnost v masturbaci

Ženy chtějí být rovnoprávné, ale chtějí kratší pracovní úvazky. Chtějí mít rodinu, ale vadí jim domácí práce. Chtějí, aby hymna zohledňovala i ženy, ale například o masturbaci, která je vlastní mužům i ženám, nemluví ony ani muži.

16.7.2018 v 19:04 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 943 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Opuštěná společnost“ od Erika Taberyho

Kniha „Opuštěná společnost“ od Erika Taberyho přináší aktuální, ale přitom nadčasový vhled do současné české politické scény, ale i evropského dění. Předkládá fakta, klade otázky, nutí přemýšlet. Ale závěr si musíte udělat sami.

16.7.2018 v 17:20 | Karma článku: 10.34 | Přečteno: 257 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1282
Caveat venditor (Prodávající by měl dát pozor. ) Odpovědnost za vlastnosti prodávaného zboží nese prodávající. To platí nejen v ekonomii, ale i v politice.
Najdete na iDNES.cz